REGISTRACIJA:
Tel.: 8 37 202048; 8 644 22448
El. paštas: info@romuvosklinika.lt
Adresas: Rotušės a.23, Kaunas

Eglė Žilinskienė

GYDYTOJA


Egle TubelyteDARBO PATIRTIS

2014 – dabar Vaikų ir paauglių psichiatrijos vyresnioji gydytoja-rezidentė (LSMUL KK, Psichiatrijos klinika)

2015 – dabar Individualus psichodinaminis psichoterapinis konsultavimas

Rezidentūros metu taip pat dirbau LSMUL KK Vaikų ligų klinikoje, vaikų onkologijos skyriuje, vaikų intensyvios terapijos skyriuje.


STUDIJOS

2014 – dabar Vaikų ir paauglių psichiatrijos rezidentūra (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas)

2014 – dabar Individuali psichodinaminė psichoterapija (Vilniaus universitetas)

2008 – 2014 Medicinos magistro studijos (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas)

2004 – 2008 Kauno technologijos universiteto gimnazija


SAVANORIŠKA VEIKLA

2011 ir 2014 Savanorė labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ psichosocialinės reabilitacijos stovyklose negalią turintiems vaikams ir jų šeimoms.


DARBO PROBLEMATIKA

Vaikai viską girdi, mato ir supranta, todėl kartais nutinka taip, jog mažieji susiduria su rūpesčiais, kurių tėveliai nesitikėjo. Neretai stresą keliančios situacijos, pavyzdžiui, tėvų skyrybos, artimo žmogaus netektis ar pasikeitusi aplinka gali išprovokuoti nepaaiškinamą pyktį, uždarumą, baimes, šlapinimąsi į lovytę. Kita vertus, kartais tėvams kyla įtarimas, jog nuo mažens vaikas pernelyg judrus ar atvirkščiai – itin atsiribojęs nuo supančio pasaulio. Būna, jog nepaisant pastangų, vaikui žymiai sunkiau skaityti, rašyti ar skaičiuoti negu bendraamžiams. Panašiais atvejais gydytojo konsultacija gali padėti tėvams atskirti įprastą vaiko elgesį nuo to, kai reikalinga atidesnė pagalba ar gydymas.

Paauglystė – beprotiškai sunkus laikas daugeliui jaunų žmonių. Konfliktiški santykiai su tėvais, patyčios ir neprisitaikymas mokykloje, mokytojų keliami reikalavimai ir žeminantys pažymiai,  painūs santykiai su draugais, vienišumas, vidų draskantis skausmas dėl merginos ar vaikino… Rodos, visi esame susidūrę nors su viena iš šių problemų. Tačiau kai jų prisikaupia per daug, paaugliams kyla įtampa dėl neišsprendžiamų klausimų, gali apimti nepakeliamai bloga nuotaika, mintys apie savižudybę, jie ima žaloti save, gali prasidėti nerimo, panikos priepuoliai, nepaaiškinami galvos, pilvo skausmai, valgymo sutrikimai ir daugybė kitų požymių. Tai jokiu būdu nereiškia, kad jaunas žmogus tapo „nenormalus“. Tiesiog aplink susidėjo nenormaliai daug sunkumų, kuriems pakelti tokiais atvejais reikalinga specialisto pagalba, kurią esu pasiruošusi suteikti.