REGISTRACIJA:
Tel.: +370 37 202048; +370 644 22448
El. paštas: info@romuvosklinika.lt
Adresas: Rotušės a.23, Kaunas 
  APMOKĖTI UŽ KONSULTACIJĄ

Dr. Klaudija Pauliukevičiūtė

03 balandžio, 2022

PSICHOLOGĖ – PSICHOTERAPEUTĖ


Klaudija Pauliukevičiūtė

SPECIALIZACIJA:

Nuotaikos sutrikimai, tarpasmeniniai santykiai, santykiai poroje.

Suaugusiųjų ir senjorų konsultavimas

Individuali ir grupinė terapija

Lietuvių, rusų kalbomis


APIE

Netaisykite, kas nesugadinta.

Esu dr. Klaudija Pauliukevičiūtė, psichologė. Į gyvenimą stengiuosi žiūrėti pozityviai, turiu humoro jausmą. Klientai dar apibūdintų kaip ryžtingą, atvirą, įsipareigojančią specialistę. Vertinu tokias savybes, kaip išmintis, ištikimybė, o profesiniame kelyje – profesionalumas ir atsakomybė.

Mano kaip psichologės misija – padaryti pasaulį nors maža dalele geresnį visų gyvų būtybių atžvilgiu. Už psichologės vaidmens matau slepiantis daug įvairių vaidmenų – kartais ekspertės, draugės, mamos, kartais pilietės ar gyvenimo įgūdžių trenerės. Kad ir kokį vaidmenį į pirmą planą ištraukiame, visada esu psichologė.

Darbas kartu

Bendraudama su klientais kuriu aplinką, pagrįstą saugumu, pagarba, bendradarbiavimu, kartais – jei klientams tinka ir jei tai vertinga – betarpiškumu. Stengiuosi padėti klientui (-ei) atrasti savo ekspertiškumą, padrąsinti spręsti problemas, keistis, „neauginti“ iliuzijų.

Konsultacijų aplinka turi būti klientui (-ei) patogi, bet ne tiek, kad užliūliuotų, visgi terapija abiejų – tiek kliento (-ės), tiek psichologo (-ės) – darbas. Tam tikra struktūra konsultacijos metu būtina, tai suteikia aiškumo ir saugumo, vis dėlto kiekvienoje struktūroje reikia vietos džiazui, smagumui. Šis procesas neturi būti vien sunkus.

Iš kliento (-ės) tikiuosi bendradarbiavimo ir pagarbos. Pagarbą suprantu kaip tam tikrą atvirumą santykyje su psichologu (-e). Jei klientas (-ė) tiesiai kalbės apie konsultacijos metu netinkančius, netenkinančius dalykus – rezultatai bus tik geresni.

Labai retai psichoterapijai užtenka vieno susitikimo. Įprastai susitinkame 6–10 kartų. Konsultacijų skaičius labiausiai susijęs su problemos gyliu. Jei problema ar ją sukėlę įvykiai buvo labai traumuojantys, jei tęsėsi ilgai, greičiausiai ir terapija truks ilgiau. Susitikimų dažnumas priklauso nuo kliento (-ės) savijautos. Jei išgyvenimai labai intensyvūs, gali prireikti keleto susitikimų per savaitę, bet dažniausiai pakanka susitikti kartą per savaitę. Jei būsena gerėja, problemos sprendžiamos, užtenka „palaikomųjų“ susitikimų kartą per dvi savaites ar rečiau. Kartais rezultatams pasiekti reikia specialistų komandos darbo – psichiatro (-ės) ir/ar kitų specialistų.

Pirma konsultacija išskirtinė tiek klientui (-ei), tiek psichologui (-ei). Jos metu susipažįstame ir susitariame dėl tolimesnio darbo taisyklių. Gilinuosi į kliento (-ės) atsineštus rūpesčius, mėginu suprasti, kokie kliento (-ės) lūkesčiai. O jis/ji taip pat bando įsivertinti, kiek tinka mano tonas, tempas, įžvalgos, terapijos elementai.

Jei susitariama dirbti toliau, susitikti dar keletą kartų, jau pirmos konsultacijos metu galima apsibrėžti perspektyvas ir vėlesnių konsultacijų metu tęsti tai, kas pradžioje buvo sutarta, ar atskleisti kažką naujo. Kaip tai atrodo: sėdime ir kalbamės, kartais duodu namų darbų, reikalaujančių daugiau ar mažiau pastangų, bet visada padedančių geriau suprasti save. Ar pati darau namų darbus? Taip.

Kodėl terapija?

Žmonės, norintys pradėti lankyti terapiją, dažnai bijo, ką kiti apie juos pagalvos, ar pavyks aiškiai save išreikšti ir pasiekti norimus pokyčius. Savo būsimam klientui (-ei) norėčiau palinkėti sakyti viską, ką galvoja, kas nepatinka, netinka, nesirūpinti dėl formos – tik taip pasiekiama abipusė pagarba ir pasitikėjimas. Taip pat linkiu drąsiai klausti, nes nutylėjimai ilgainiui žmones išskiria, o ne suartina.

Jūs nusipelnėte galimybės jaustis gerai – išspręsti problemas ar išmokti su jomis susigyventi, įgyti įgūdžių dirbti su jomis, tapti brandesni. Tai galima pasiekti psichoterapijoje.


DARBO POBŪDIS

Turiu tiek darbo su grupe, tiek individualių konsultacijų patirties. Galiu padėti patiriant nuotaikos sutrikimus, kylant sunkumų tarpasmeniniuose santykiuose ar poroje.

Dirbdama remiuosi keletu teorinių krypčių. Labiausiai orientuojuosi į kliento (-ės) stipriąsias savybes ir poreikius. Kokius metodus taikysiu, priklauso nuo to, ką klientas (-ė) pasako apie save ir problemą, kokie su terapija susiję lūkesčiai, kokias prasmes į skirtingas sąvokas sudeda.


PATIRTYS

  • Psichologės darbo praktiką kaupiu nuo 1993 metų.
  • Dirbau Kauno silpnaregių mokykloje-internate, Kauno krizių centre, Šančių poliklinikos Psichikos sveikatos centre, AB „Kauno Grūdai“, šiuo metu – „Romuvos klinikoje“.
  • Turiu akademinio daro patirties. Įvairias psichologijos disciplinas esu dėsčiusi Kauno kolegijoje, Klaipėdos universitete (KU), Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), esu vedusi įvairių psichologijos kursų, studijų metais savanoriavusi „Jaunimo linijoje“.
  • Ilgiausia akademinio darbo patirtis Vytauto Didžiojo universitete (VDU), kur ir šiuo metu vedu kelių kursų seminarus psichologijos studentams.

Skatinu pradėti kelionę vidinių pokyčių link, kviečiu rezervuoti konsultacijos laiką. Susisiekime.


STRAIPSNIAI

  • Žardeckaitė-Matulaitienė, Kristina; Pauliukevičiūtė, Klaudija. Effectiveness of smoking prevention program based on social influence approach in 6th grade // Образование и охрана здоровья : сборник научно-методических материалов. Калининград: БФУ им. И. Канта, 2011. p. 93-107.
  • Pauliukevičiūtė, Klaudija ; Žardeckaitė-Matulaitienė, Kristina . The meaning of being ethical psychologist : second year’s psychology students’ perspective /‌/‌ Living responsibly : ethical issues in everyday life [electronic resource] /‌ editor Jan Prothmann. Oxfordshire : Inter-disciplinary press, 2015. ISBN 9781848882508, p. 1-9.

Registracija internetu


Detalesnė informacija: info@romuvosklinika.lt arba telefonu: +370 644 22448

Apie autorių

Įrašyti atsiliepimą

*