PSICHOLOGĖ
SPECIALIZACIJA:
Depresija, nerimo, streso valdymas, pagalba krizinėse situacijose, savivertė, tarpasmeniniai santykiai, konfliktų, problemų sprendimo įgūdžių lavinimas, emocijų reguliavimas, dėmesingo įsisąmoninimo, psichologinio atsparumo ugdymas.
Suaugusiųjų konsultavimas
Individualus konsultavimas, remiantis KET principais, grupiniai mokymai
Dėmesingas įsisąmoninimas (angl. mindfulness)
Lietuvių kalba
APIE
Savaime nėra nei gerų, nei blogų dalykų – tik mūsų galvojimas paverčia juos tokiais. Tad visus sunkumus galime paversti naujomis galimybėmis.
Esu Vilma Stundžienė, licencijuota psichologė. Manau, kad šioje profesijoje svarbiausia yra pagarba žmogui, jo patirčių priėmimas ir atidumas jo poreikiams, todėl visuomet siekiu įsiklausyti, atjausti, pastiprinti.
Mano kaip psichologės misija – saugiai lydėti žmogų svarbiais gyvenimo momentais, kai vienam pačiam per sunku. O kelionės kryptį renkasi pats žmogus – galbūt tai kelionė į save ar noras mokytis kurti darnius santykius su kitais, galbūt stiprinti pasitikėjimą savimi, tvarkytis su iššūkiais ar ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus. Svarbiausia šioje kelionėje padėti žmogui rasti jame glūdinčias stiprybes ir leisti patikėti savo jėgomis, kad sustiprėjęs keliautų pirmyn savarankiškai.
Darbas kartu
Bendraujant su klientais, visų pirma kuriame abipusį pagarba ir geranoriškumu grįstą ryšį ir kiekvienam palankiausią atmosferą atsiskleisti stiprybėms – individualiai pasirenkame saugumo lygį, atskaitos tašką pokyčiams, atsiskleidimo, augimo tempą, kartu dėliojame žingsnius, reikalingus judėti pirmyn. Taigi, deriname individualumą ir struktūrą.
Kad terapija veiktų, svarbus tarpusavio pasitikėjimas, atvirumas ir bendradarbiavimas. Pokyčiams svarbus paties žmogaus apsisprendimas ir įsitraukimas. Kartu ieškoti, atrasti ir suprasti nepakanka. Kitas būtinas žingsnis – mėginti pačiam kurti naujas patirtis ir stebėti rezultatą. Jei pokyčiai teigiami – kartoti, kol nauji įgūdžiai ir pasitikėjimas savo galimybėmis užtvirtinami ir sustiprinami.
Pirmosios sesijos metu išsiaiškiname sunkumus, dėl kurių žmogus kreipėsi, įsivardiname problemą ir kartu nusistatome tikslus. Paaiškinus KET modelį, kartu sudėliojame problemos sprendimo žingsnius, aptariame aktyvų paties žmogaus indėlį. Kitų sesijų metu aptariame individualias užduotis, rezultatus, pokyčius, įžvalgas, kitus žingsnius. Esant poreikiui, einame į gylį, dirbame su kertiniais įsitikinimais, atsineštais iš praeities. Tai dinamiškas ir jautrus procesas, o žmogus čia didžiausias ekspertas, atskleidžiantis savo poreikius.
Jei problema konkreti ir žmogus ieško aiškių žingsnių jai spręsti, o radęs sprendimą jaučiasi pakankamai tvirtas toliau tvarkytis savarankiškai, gali užtekti kelių konsultacijų. Paprastai siūlau apsilankyti 5 kartus. Paskutinės konsultacijos metu aptariame, ką pasiekėme, ar tenkina rezultatas.
Neretai žmogus pasirenka konsultacijas tęsti, nes atranda įžvalgų, kyla noras gilintis į pasikartojančius dalykus, išsiaiškinti gilumines jų priežastis. Tuomet po 10 konsultacijų vėl darome rezultatų vertinimą, peržiūrime tikslus, esant reikalui, juos koreguojame. Galime tęsti ir toliau.
Kai sutariame, kad žmogus jaučiasi galintis tvarkytis savo gyvenime pats, dar suplanuojame retas palaikomąsias konsultacijas, kuriose aptariame, kaip pavyksta spręsti sunkumus, kitus kylančius klausimus.
Kodėl terapija?
Norintieji pradėti lankyti terapiją dažnai jaučiasi nedrąsiai kalbėdami apie asmeniškus išgyvenimus, kuriais įprastai su niekuo nesidalina. Nerimauja, kad bus nesuprasti, vertinami, mano, kad visi kiti – šaunūs, juos lydi sėkmė, o jiems kažkas negerai, abejoja, ar pavyks išspręsti sunkumus. Todėl norėčiau savo būsimą klientą (-ę) padrąsinti – dėl savo žmogiškosios prigimties visi galime patirti įvairių sunkumų, tačiau didžiausia mūsų vertybė – gebėjimas atjausti vieni kitus. Tikiu, kad mūsų vidiniame pasaulyje glūdi visi atsakymai ir galimybės, tik kartais vieniems juos rasti būna sunkiau, o tada kviečiu pamėginti kartu. Jei labai nedrąsu, pokalbį galite pradėti nuo lengvesnių dalykų, pasitikrinti, kaip jaučiatės šiame santykyje, ir, jei būsite pasiruošę, galėsime keliauti toliau.
Kartu galime mokytis atidumo stebėti savo vidinę būseną ir pasaulį aplink, suprasti savo tikruosius poreikius ir pasirūpinti savimi, lengviau priimti tai, ko negalime pakeisti, ir labiau susitelkti ties tuo, ką kontroliuoti tikrai galime – savo emocijas, reakcijas, pasirinkimus. Taip mažiname baimę patirti sunkumus ir auginame stiprybę juos spręsti, mažiau liūdime dėl praeities ar nerimaujame dėl ateities, nes labiau susitelkiame kurti dabartį.
Kiekvienas vertas gyventi visavertį gyvenimą – tikėti savimi, kurti brandžius tarpusavio santykius, užsiimti prasminga veikla, priimti išmintingus sprendimus, sėkmingai atlikti gyvenimo užduotis, įveikti iššūkius ir siekti savo tikslų. Jei jaučiate, kad kažko vis dar stinga, gal pats metas pradėti kelionę į save?
DARBO POBŪDIS
Konsultuoju esant depresijai, nerimui, patiriant stresą, krizines situacijas, tarpasmeninių santykių sunkumus, ugdomės konfliktų, problemų sprendimo, emocijų reguliavimo, dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness), psichologinio atsparumo įgūdžius. Konsultuoju individualiai, vedu mokymus grupėse.
Savo darbe remiuosi kognityvinės elgesio terapijos (KET) principais, nes KET koncepcija leidžia suprasti, kaip mūsų mintys, subjektyvūs vertinimai, praeities patirtys ir įsitikinimai veikia realybės suvokimą dabartyje, padeda atpažinti neadaptyvias minčių ir elgesio schemas, kurios automatiškai kyla susidūrus su sunkumais, ir suteikia veiksmingų įrankių su tuo tvarkytis, kurti naujas patirtis bei stiprinti tikėjimą savimi.
Tačiau „karštose“, sudėtingose situacijose dažnai įprastų automatinių reakcijų neišvengiame, taigi savireguliacijai dar labai svarbu ugdytis dėmesingumą, sąmoningumą, psichologinį atsparumą. Tuo tikslu savo darbe taikau įsisąmoninimu (angl. mindfulness) grįstos kognityvinės elgesio terapijos praktikas, įgalinančias žmogų stabtelėti, susivokti, pasirinkti.
Juk kartais jaučiamės tarsi praradę savo gyvenimo kontrolę, negalėdami pasirinkti įvykių, situacijos, aplinkybių, kitų žmonių šalia, tačiau visada galime rinktis savo požiūrį, vertinimus, išeitis ir tapti daug galinčiais.
PATIRTYS
- Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įgytas psichologijos bakalauro ir sveikatos psichologijos magistro laipsnis.
- Įvadinis kognityvinės elgesio psichoterapijos (KET) 3 m. kursas Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) (2 m., mokymai tebevyksta);
- Baigta LSMU Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės elgesio terapijos pagrindų bei mokytojų rengimo programa.
- Esu sertifikuota įsisąmoninimu grįstos psichologijos intervencijų mokytoja.
- Esu dirbusi psichologe „Kardiolitos“ klinikose, Všį Kauno miesto poliklinikoje, Dainavos Psichikos sveikatos centre, dienos stacionare.
- Dirbau lektore-konsultante VšĮ Mokymų ir psichologinio konsultavimo centre, Jaunimo garantijų iniciatyvos projekte „Atrask save“, atvejo vadybininke Kauno visuomenės sveikatos biure pagal Savižudybių prevencijos programą.
- Esu Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė.
Kiekviena kelionė prasideda nuo noro suprasti, pažinti, atrasti, ir jei kyla pokyčių poreikis, galbūt atėjo metas žengti pirmąjį žingsnį. Rezervuokite konsultacijos laiką, susisiekime.
Registracija internetu
Detalesnė informacija: info@romuvosklinika.lt arba telefonu: +370 644 22448